Klasik “hakkında” yazılarını unutun; burası “hayal kuranların” mekanı… Çünkü her oyun bir hayalle başlar… Gamizm de bir hayalle başladı ve işte artık karşınızda…

Türkiye’nin geleceğini katma değeri yüksek ürün meydana getirmede, dolayısıyla teknolojide ve dahi “oyunda” gören Gamizm; sektörü Türkiye’nin ekonomik geleceğinde seçkin bir konumda tahayyül etmektedir. Oyun sektörünün Türkiye ekonomisinin lokomotifleri arasında olmasını isteyen ve bunun olacağını ön gören Gamizm ekibinin vizyonu; sektörü takip etmekle birlikte sektöre ışık tutacak fikirleri de oluşturmaktır.

Yerelden bakıp globali gören, bir elinde joystick diğer elinde klavyeyle oyun sektörüne yön veren, amatör ruhtan ayrılmadan oyun sektörünün maksimum düzeyde profesyonelleşerek gelişimini savunan Gamizm için; “her şey aslında oyundur” ama “oyun” asla “yalnızca oyun” değildir.

Hayatı bir oyun olarak gören Gamizm ekibi “oyunu” ciddiye alır ama eğlenerek oynar ve severek yazar. Gamizm içeriklerini bu şekilde hazırlar. Gamizm’in oyuncuya dokunmasını ve onunla birlikte oyunların maceralarında ilerlemeyi amaçlar. Duygu ve heyecandan yoksun bir oyun neşriyatının yapılmasının sektörün ruhuna ters olduğunu düşünür.

Gamizm oyun sektöründe; oyuncudan geliştiriciye, yazılımcıdan animasyoncuya, ışıktan reklamcıya ve nihayetinde yatırımcıya kadar hemen herkese dokunan içerikler yayımlar. Sektör temsilcilerinin karşılaştıkları sorunları “bölüm sonu canavarı” ile karşılaşıldığındaki ciddiyet ile ele alır. Full konsantre ve tam mücadele, cesaretle…

Kısaca Gamizm; kendisini oyun sektörünün bir paydaşı olarak gören herkese ayna tutmak, onlarla hemhal olmak için yola çıkmış ve bu yolda ilerlemektedir. Oyun dünyasının orasında ya da burasında değil tam ortasında olmayı gaye edinmiştir. Kimi zaman oyuncuya destek, kimi zaman oyun geliştiriciye… Gerektiği yerde yazılımcıya ve tabii ki yatırımcıya… Her şey “oyun” için…

Klasik Gamizm Hakkında

Bize “klasik manada siz kimsiniz onu anlat” diyenler için… Gamizm, Türkiye oyun endüstrisi konusunda sektörel; oyun, yatırım, etkinlik ve e-spor haberleri yayımlamaktadır. Bunun yanı sıra oyun iş dünyasının tanınmış kişileri ile yazılı, sesli ve video röportajlar da Gamizm’in yayım skalası dahilindedir. Alanında uzman editörler ile tarafsız olarak firma ve oyunculara yönelik içerik ve haberler üreten dijital medya platformu Gamizm yayım hayatına 2022 yılında başlamıştır.

Arkasında onlarca yıllık “oyun” deneyimi bulunan kadrosuyla Gamizm hızla büyümektedir. Gamizm, küresel çapta pek çok sektörle girift hale gelen “oyun sektörünün” Türkiye’deki en önemli paydaşlarından biri olma yolunda ilerlemeyi gaye edinmiştir. Kaliteli yayım anlayışıyla “fark yaratanlar” arasında da “fark yaratmayı” şiar edinen Gamizm Türk oyun sektörüne dinamik bir soluk getirmiştir.